В українську політику повинні прийти нові лідери і вдосконалити її.
Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що піде на вибори окремо, не об’єднуючись з іншими кандидатами, на чолі нової партії – «Українська стратегія». Станом на 27 травня, відповідно до результатів дослідження інституту «Основа», серед тих хто визначився в своєму виборі, за партію Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана готові проголосувати 2,9%. Високі стартові рейтинги з’явилися, коли Прем’єр ще навіть не говорив про окремий похід його політичної сили до парламенту, і ще не була презентована перша десятка «Української стратегії».
«Я думаю, що багато чого потрібно зробити, щоб люди отримали результат. Я вважаю, що тут потрібно мати проактивну позицію – досвід і розуміння у мене є, необхідно доповнити реактивної силою. Я розумію, що це повністю пов’язано з тим, наскільки ти присутній в парламенті. Тому я хочу створити політичну силу, я її очолю, і ця політсила матиме назву «Українська стратегія». Наша стратегія: сильна Україна і заможні громадяни», – заявив Гройсман.
Коментуючи можливе об’єднання з Порошенко, Гройсман сказав: «Такі пропозиції були, і багато політиків говорили між собою про різні можливості. Я прийняв рішення – я буду йти самостійно, і це рішення для мене остаточне». «Я вважаю, що ми просто різні», – доповнив прем’єр.
Систему прийняття рішень в парламенті потрібно міняти
Гройсман виступив за системне перезавантаження парламенту. Він вважає, що вибори до Верховної Ради мають відбуватися за новим виборчим законодавством, після реформування самого парламенту, після зняття депутатської недоторканності.
З 35 законопроектів, визначених урядом як пріоритетні для розвитку економіки, народні депутати за рік прийняли лише декілька. Незважаючи на те, що народні депутати змогли прийняти багато важливих рішень, низька ефективність Верховної Ради все ж залишається основним гальмом змін в країні.
«Після 21 квітня … у нас з’явилося унікальне вікно можливостей … Змінити виборчу частину і відкрити списки… Закріпити нашу реформу децентралізації. Серйозний пакет законів по європейській інтеграції… Економіка – пакет майже з 30 законів в українському парламенті. Я впевнений, що під це можна знайти більшість у Верховній Раді».
Протистояння президента і парламенту зберегло стару неефективну виборчу систему
Новий президент відразу після інавгурації розпустив парламент і зажадав, щоб всі міністри написали заяви про відставку. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман в той же день подав у відставку, надавши Зеленському шанс зайнятися формуванням нового уряду і закликав його зробити це якомога швидше. У свою чергу, Верховна Рада не підтримала запропоновану президентом нову схему парламентських виборів – вибори будуть проходити по-старому – нових людей в Раду пройде небагато.
На думку експертів, з боку новообраного президента було неправильним звинувачувати всіх міністрів в невмінні працювати, там є різні міністерства, які протягом трьох років роботи Уряду показували різний результат, в тому числі і мали хороші досягнення, і тому вони не заслуговували на таке ставлення Президента. У тому числі цього не заслуговував і сам Гройсман.
Гройсман заявив, що не залишить своїх обов’язків, весь уряд буде працювати в антикризовому режимі. При цьому, стримування тарифів і боротьба з монополістом Нафтогазом, важкі переговори з МВФ і недопущення дефолту – все це лягає на Зеленського: «Я запропонував план дій для країни. Якщо хочете, я попросив у нового президента про підтримку цього плану… Я вважав, що він може бути дуже швидко реалізований. За тиждень ми могли б зробити багато правильних речей… На рівні такої підтримки президента це може бути реактивне ядерне паливо… Це рішення – рішення президента йти по своєму порядку денному», – сказав Гройсман. – «Він своєю заявою взяв на себе всю відповідальність перед погрозами майбутнього, які є в порядку денному».
«Українська стратегія» – нова партія Гройсмана, у яку увійдуть молоді, але при цьому досвідчені люди, які знають, що потрібно зробити для успіху України. В цій партії будуть ті, хто розуміє, що необхідно робити для успіху країни. Прийшовши в парламент, вони змінять систему, яка стримує стрімке реформування країни застарілими бюрократичними парламентськими процедурами. Їх мета – побудувати сильну економіку, ефективне державне управління, зберегти досягнутий рівень соціального захисту, довести до кінця розпочаті реформи.
Ксенія Невмержицька, прес-секретар ГО «Українська стратегія» в Житомирській області коментує: «Люди приєднуються до команди Гройсмана тому, що за ці п’ять років реформи, які проведені в країні,це і є в основному реформи Уряду Гройсмана. Його уряд зробив найбільше реформ за всю історію незалежної України, почали системно покращувати навіть ті сфери життя, до яких не наважувалися навіть наближатися усі попередні керівники держави. Європейська інтеграція, підвищення якості життя, економічна незалежність – ось це започатковано Гройсманом, і має бути впроваджено й надалі».