… А забудовникам, які отримали ділянки від Олієвської сільради, добре подумати, оскільки нові комунікації для них місто будувати не буде.
Вереси, Іванівка, а може, і ще кілька приміських сіл незабаром можуть стати частиною Житомира. Це дозволяють зробити без проведення виборів поправки до закону «Про добровільне об’єднання територіальних громад». Відповідний закон Президент України Петро Порошенко підписав 5 травня.
Чи ведуться переговори з сільрадами, з якими саме і наскільки успішно? На ці питання Житомирський Кур’єр попросив відповісти міського голову Сергія Сухомлина.
– Переговори ведуться з кількома селами і ОТГ, зокрема, це Вереси, Іванівка та інші. Але об’єднання стане можливим, якщо це буде вигідно як для міста, так і для села, – зазначив співрозмовник Житомирського Кур’єра. Ми звернулися до всіх. Поки відгукнулися Вереси та Іванівка.
За його словами, процес об’єднання обов’язково передбачає громадські слухання, в ході яких Житомир повинен продемонструвати, що він може дати селу: наприклад, зробити вуличне освітлення, відремонтувати дорогу, пустити в село комунальний громадський транспорт, забезпечити жителів села, картками житомирянина. Зокрема, діти жителів сіл, які увійшли до складу Житомира, зможуть відвідувати житомирські дитячі садочки і вчитися в житомирських школах. Селяни, яки стали житомирянами, зможуть лікуватися в медустановах обласного центру, користуватися правом пільгового проїзду в комунальному транспорті.
– У нас є, що запропонувати селам, – підкреслив Сергій Сухомлин, – а села можуть надати землі для розвитку Житомира. Ми пропонуємо їм свої умови, інші ОТГ можуть запропонувати свої – це нормальна конкуренція.
Пояснюючи інтерес Житомира в приєднанні приміських сіл, С.Сухомлин повідомив, що це дозволить реалізувати програми будівництва дешевого житла та інвестиційні проекти, під які потрібні площі.
– Щоб люди залишалися в Україні, їм потрібні житло і нормальна зарплата, – пояснив міський голова необхідність розширення Житомира та розвитку в нових межах міської інфраструктури.
При цьому він висловив розуміння того факту, що в приміських селах вільних земель вже немає, проте, якщо прийде великий інвестор, можна буде домовлятися, щоб розвивалися і сільські громади, і Житомир.
Відповідаючи на питання, «коли з’явиться якась визначеність», С.Сухомлін припустив, що місяця через два можна буде виходити на громадські слухання. «До кінця літа, я думаю, ми відпрацюємо кілька варіантів об’єднання», – уточнив він.
Житомирський Кур’єр поцікавився, чи ведуться переговори з Оліївкою, яка глибоким анклавом проникла в інфраструктуру Житомира. Ось, що відповів міський голова:
– Вони створили свою ОТГ, у них все добре, проте там, де проходить межа міста, закінчуються і наші інтереси. Оліївка не будує школи і дитячі садочки. Але вона дає землю під багатоповерхову забудову. Фактично, продає землю. При цьому її не цікавить питання, які дитячі садочки будуть відвідувати діти жителів новобудов, в яких школах вони вчитимуться. А у нас є право не брати жителів сіл до міських садочків та шкіл. У них гарний бюджет, нехай будують школи і дитячі садочки або компенсують нам витрати нашого бюджету.
С.Сухомлін торкнувся також проблеми використання міських комунікацій забудовниками, які отримали ділянки від Олієвський сільради:
– Вони надають право будувати будинки, а потім забудовники хочуть підключатися до міських комунікацій. Але ж потрібно, щоб водоканал вкладав кошти в створення там інженерних мереж, а це – десятки мільйонів. Ми цього робити не будемо. І нехай забудовники думають! Питань дуже багато, але час покаже: може, і Оліївка увійде до складу Житомира, – підсумував він.
На закінчення Сергій Сухомлин ще раз підкреслив велику зацікавленість в об’єднанні з приміськими селами:
– Ми будемо робити все можливе, щоб Житомир розширив свої межі, і це дозволяє зробити закон, який підписав Президент України.