У 10 тисяч гривень оцінив своє сприяння у встановленні групи інвалідності заступник начальника управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації Віктор Лучків, який був затриманий сьогодні, 8 квітня, відразу після отримання хабара в своєму службовому кабінеті.
Як повідомив журналістам сьогодні в ході брифінгу начальник обласного управління охорони здоров’я Микола Суслик, на підставі листа слідчого управління ГУНП Віктор Лучків наказом по управлінню відсторонений від виконання обов’язків на період проведення слідчих дій.
– Я сподіваюся, що наші правоохоронні органи проведуть відповідні слідчі дії об’єктивно, – зазначив виступаючий.
Відповідаючи на питання журналістів, як довго працює Віктор Лучків в управлінні М. Суслик повідомив, що «Віктор Іванович працює вже давно, з 2006 року; працював на посадах головного спеціаліста за напрямом «хірургія», потім довгий час працював начальником відділу медицини катастроф, потім начальником цього відділу і з 2017 року – на посаді заступника начальника управління».
За словами М. Суслика, до сих пір будь-яких скарг на роботу В.Лучківа не було.
– Для мене це несподіванка, – визнав начальник управління.
Він також повідомив, що дізнався про затримання свого заступника від начальника управління захисту економіки, коли прийшов в управління охорони здоров’я з облдержадміністрації.
Свій стан Микола Суслик охарактеризував так: «Тиск 180 на 110. Щось ще потрібно говорити?»
Відповідаючи на питання, який вплив мав Віктор Лучків на прийняття рішень про встановлення / продовження інвалідності членами МСЕК, Микола Суслик повідомив, що до функції заступника не входить визначення інвалідності у громадян.
– Я не знаю – це вже слідство встановить, чи були які-небудь попередні домовленості чи ні, – сказав М. Суслик.
На закінчення брифінгу начальник управління охорони здоров’я заявив наступне:
– Я категорично скажу вам, що люди, які дійсно заслуговують визначення інвалідами, ні в якому разі не повинні платити будь-які гроші взагалі. Якщо ж такі випадки є, я сам буду ініціювати перед правоохоронними органами, щоб дані випадки були розслідувані і винні покарані.
Як повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці начальник ГУНП в Житомирській області В’ячеслав Печененко, над викриттям хабарника спільно працювали детективи слідчого управління обласного ГУНП і оперативники управління захисту економіки нацполіціі в Житомирській області під процесуальним керівництвом військової прокуратури Житомирського гарнізону.
«Справжня ціна питання – ганьба і кримінальна відповідальність», – написав на закінчення свого поста В’ячеслав Печененко.