Якщо людина втратила роботу менш ніж півроку тому, а до цього отримувала зарплату і сплачувала страхові внески шість або більше місяців, допомога по безробіттю визначається у відсотках до її середньої зарплати за останній рік і залежить від страхового стажу.
Про це ЖК повідомила заступник директора Житомирського міського центру зайнятості Жанна Титаренко.
За її словами, при стажі до 2 років виплачується 50% від заробітку, від 2 до 6 років – 55%, від 6 до 10 років – 60%, а якщо стаж понад 10 років – 70%.
Мінімальну виплату допомоги по безробіттю отримує молодь до 35 років, яка закінчила або припинила навчання, звільнилася із строкової військової служби, а також хто залишився без роботи і не працював більше, ніж 6 місяців до звернення до центру зайнятості. Наприклад, якщо людина працювала на підприємстві до двох років і отримувала 5 тисяч гривен в місяць, то в центрі зайнятості вона буде отримувати 2,5 тисячі гривен допомоги.
Чим довше людина знаходиться на обліку в центрі зайнятості, тим сума виплати менше. Перші 90 днів людина отримує 100 % від призначеної суми, наступні 90 днів – 80%, і надалі 70%. Максимальна допомога не може бути більше ніж 4 прожиткових мінімумів для працездатних громадян, тобто на сьогоднішній день це 7684 гривні.
Загальна тривалість виплати допомоги по безробіттю застрахованим особам не може перевищувати 360 календарних днів (особам передпенсійного віку – не більше 720 календарних днів) протягом двох років з дня її призначення.
З початку 2019 року в Україні виріс мінімальний розмір виплати по безробіттю і тепер він складає 610 гривен (донедавна був 544 гривні). А максимальна виплата сягає майже 7700 гривен в місяць. Сума державної допомоги залежить передусім від стажу роботи, заробітної плати та суми єдиного соціального внеску, яку людина сплатила, та деяких інших факторів.