Власники індивідуальних (квартирних) лічильників води стурбовані: у багатоквартирних будинках Житомира встановлюють загальнобудинкові лічильники води; чи не означає це, що доведеться тепер платити «за себе і за того хлопця», у якого лічильника немає і у якого тече унітаз?
Це питання ми поставили заступнику міського голови Житомира Сергію Кондратюку. Ось, що він повідомив з цього приводу, пославшись на положення закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», прийнятого ВР у минулому році:
– Якщо в квартирі абонента встановлено індивідуальний лічильник води, він платить відповідно до показань свого лічильника. Що стосується абонентів, у яких лічильників в квартирі немає, плата їм буде нараховуватися, виходячи з показань загальнобудинкового лічильника за вирахуванням тих обсягів води, які витратили абоненти з індивідуальними лічильниками. При цьому плата буде нараховуватися, виходячи з кількості проживаючих в квартирах.
В принципі, зрозуміло: зі показань ообщедомового лічильника відмінусують воду, витрачену абонентами з лічильниками, обсяг, який витрачено мешканцями квартир без лічильників, розділять на кількість зареєстрованих у квартирах мешканців і виставлять рахунок. Дуже просто, але не дуже справедливо. Скажімо, в квартирі – один зареєстрований мешканець і п’ятеро незареєстрованих. Воду споживають все, але плата нараховується на одного. Відповідно, власники квартир, в яких зареєстровані всі проживаючі, в програші. Що робити? Знайти гроші на установку індивідуальних лічильників.