але тільки на один день
Вчора Житомирводоканал запустив нови насоси через новий ж частотний перетворювач, і у жителів верхніх поверхів багатоповерхівок почали працювати газові колонки, які раніше можна було розпалити хіба що пізно ввечері.
Ось, як пояснив Житомирському Кур’єру вчорашні події начальник КП «Житомирводоканал» Андрій Нікітін:
– Вчора була введена в експлуатацію нова насосна станція водопостачання, що працює через частотні перетворювачі. Ця сучасна насосна станція набагато економічніша. Крім того, ми змогли підняти тиск води в мережі на 3 метри водяного стовпа (0,3 атмосфери), завдяки чому у жителів верхніх поверхів в центрі міста з’явився нормальний напір води і запрацювали газові колонки. Але це був лише експеримент. Налагодження системи буде проводиться ще приблизно протягом місяця.
Відповідаючи на питання Житомирського Кур’єра, які результати дав експеримент, А.Нікітін пояснив, що вчорашній день показав, що потрібно модернізувати на нової насосної станції, і рішення проблем займе найближчий місяць.
Співрозмовник Житомирського Кур’єра також визнав, що підвищення тиску у водопровідній мережі дало багато поривів, причому деякі були досить важкі. “Ми були готові до цього”, – зазначив він.
– Є над чим працювати. Ми будемо міняти алгоритм роботи насосної станції, робити її більш чутливою до змін ситуації зі споживанням води в місті, щоб і в будинках була вода, і аварій було менше.
– Але тепер ви точно знаєте «тонкі місця» водопровідної мережі, – зауважив Житомирський Кур’єр,
– У нас на 70-ти відсотках мереж «тонко», – з жалем констатував А. Нікітін. – Але я хочу від мітити, що нові насоси і частотний перетворювач – це великий прорив для міста Житомира. І коли ми закінчимо наладку, стане вище якість води і буде менше поривів.
В даний час нова насосна станція вимкнена для проведення регламентних робіт, профілактики електричної частини та усунунення проблем, які виявив вчорашній експеримент.
Як раніше повідомляв Житомирський Кур’єр, на Життомирському водоканалі за кошти Світового Банку ведеться масштабана реконструкция сістем водогону та каналізації, а також будуються нові очисні споруди.